Léky
Pokud jste matka, která potřebuje mít doma něco alespoň pro jistotu, určitě neprohloupíte koupí paralenových čípků pro miminka od tří měsíců. Existují také homeopatické varianty. Kamarádka mi také poradila dávat tento homeopatický čípek na uklidnění tehdy, když bude miminko například nevrlé nebo bude celý den poplakávat. Ovšem nikdy situaci nepodceňujte a pokud máte podezření, že by mohlo být miminko nemocné, raději volejte svému dětskému lékaři.
Po ruce můžete mít zcela určitě také dětské kapičky do nosu, které mu vyčistí nosní dutinu, třeba i preventivně, nebo když často kýchá. Doporučuji dětskou odsávačku hlenů, naprosto stačí z lékárny za 20Kč. Pokud by mělo dítě skutečně rýmu, musíte tak jako tak k lékaři a ten vám poradí. Nikdy však nedávejte miminku žádný jiný lék bez konzultace s lékařem!
Co se mi také velmi osvědčilo byl fenyklový čaj, který jsem každý den pila, když měla dcerka prdíky a bolelo jí bříško. Velmi dobře účinkuje.
Také doporučuji Rybilku na opruzeniny. Dávala jsem jí preventivně po kakání, později se může stát, že i ráno, když má dítě plenu pročůranou, může být kůže zarudlá. Rybilka je skvělá, levná a velmi účinná.
Někdy se může stát, že má miminko pod krkem v záhybu zarudlinky, kůže se v této oblasti potí a nevětrá, navíc si dítě často ublinkne a natrávené mléko je dost agresivní. Také se mi jednou stalo, že si dítě odřelo kůžičku v tříslech o lepítko na pleně nebo se vytvořila bolístka v jiném záhybu dětských faldíčků. Dětská lékařka mi na tyto bolístky předepsala Pityol. Přestože je v příbalovém letáků instrukce užívat mast až u starších dětí, v malém množství je velmi účinná a naprosto neškodná i u miminek. Do rána bylo po bolístce.